Uroczysta Gala na Zamku Królewskim w Warszawie

Uroczysta Gala na Zamku Królewskim w Warszawie

 W poniedziałek 30 maja 2016 r. podczas uroczystej Gali na Zamku Królewskim w Warszawie odebrałam wyróżnienie  dla naszego stowarzyszenia -  Zespołu Aktywności Społecznej - w ramach akcji Masz Głos Masz Wybór. 

Gości gali przywitał premier Jerzy Buzek, który podkreślił sukcesy polskiego samorządu terytorialnego oraz przypomniał, jak duże znaczenie powinni w nim odgrywać mieszkańcy i mieszkanki. „Nie ma demokracji bez społeczeństwa obywatelskiego. Chcemy, by obywatele poczuli, że coś od nich zależy, że mają wpływ na rzeczywistość. Demokracja to jest system dla ludzi, dla obywateli, dla tych, którzy tworzą wspólnotę, a nie dla polityków i ludzi żądnych władzy. To Wy jesteście jej kwintesencją i przyszłością” – mówił premier do uczestników Gali.

O reformie samorządowej mówiła także  Marszałek Sejmu RP pani Olga Krzyżanowska, członkini Rady Fundacji Batorego oraz współtwórca ustawy samorządowej sędzia pan Jerzy Stępień.

 Nasze Stowarzyszenie Zespół Aktywności Społecznej zostało wyróżnione za działania  w ramach edycji 2015/2016 akcji Masz Głos, Masz Wybór. Cieszymy się z faktu dostrzeżenia naszych wysiłków, bowiem zrealizowaliśmy Inicjatywę Lokalną to jest „Ławeczka z Kunegundą”  i Tablicę informacyjną “Witamy w Sobieszowie” oraz Budżet Obywatelski 2016 – kort tenisowy, który aktualnie wchodzi w stadium realizacji.

Kilka zdjęć z uroczystej Gali na Zamku Królewskim w Warszawie zamieściłąm w Galerii. Halina  Moszyńska


‹ zobacz wszystkie aktualności

Dodaj komentarz

komentarzy : 0

Tytuł (*)
E-mail (*)
Treść (*)
(*) Pola wymagane

Aktualności

‹ zobacz wszystkie aktualności